נסיעה בניו יורק ברכבת תחתית

במבי

משתמש ותיק
חשבתי שאעלה פה משהו שהכנתי לקרוב משפחתי לפני שנה, שטס לארה"ב.
חודשיים לפני שהוא טס, אני גם שהיתי שם, והחלטתי להסתדר ברכבות תחתיות ללא שכירות רכב, והצלחתי לשכנע את אשתי בכך גם בגלל החיסכון הגדול וגם הסברתי לה שכדי באמת לחוש את הארץ צריך להרגיש אותה ממש בפנים ולא רק בנסיעה דרך פקודות משמימות בGPS ובמשימה בלתי אפשרית של חיפוש אחר חניה במנהטן.

אם משהו אמור לשהות שם, זה יכול מאד לעזור, כי זה לא כל כך מסובך להתמצא בה אם לומדים את הכללים.
המפה מצורפת

הוראות שימוש במפת רכבת תחתית

שימו לב שמתחת לכל תחנה מופיעים הקווים שעוצרים שם לדוגמא:
1.jpg
מתחת לתחנת "פורט המילטון" מופיעה האות D כלומר שרק קו D  עוצר שם, ויש אפשרות בתחנת להכנס לצד שנוסע למנהטן או להכנס לכיוון השני ששם הD נוסע לקוני איילנד
או למשל שני תחנות לידה תחנת 36 ST. ששם עוצרים הקוים D, n ,r  ושם זה גם תחנת קצת יותר גדולה שהרי יש שם 2 מסילות של D  ועוד 2 מסילות של R  ו N 
ולדוגמא אם רוצים לנסוע מהפורט המילטון למרכז הסחר במנהטן הWORLD TRADE CENTER לוקחים שם את קו D  לכיוון מנהטן (הכיוונים כתובים בכניסה לרציף, וגם בתחנה עצמה כמדומני) ונוסעים איתו 7 תחנות עד תחנת ATLANTIC

2.jpg

ששם יש את הקווים D N R , ולוקחים את קו

R  , 6 תחנות עד CORTLAND ST.

שזה ממש ליד WTC

)אגב ממש ליד יש את הסניף הגדול של ה21 century  שהוא בערך 6 קומות)

אחרי שלומדים את העיקרון זה די פשוט,

מסתכלים על הנקודת מוצא וכן בודקים איזה קווים עוברים בנקודת יעד, ובודקים היכן הם מצטלבים, ושם יורדים ועולים על הקו השני.

(אגב אם יורדים שם ורוצים לעלות על קו 2\3\4 שמחוברים בקו שחור לתחנת אטלנטיק הסמוכה, המעבר הוא תת קרקעי במקום ומקסימום צריך לשאול משהו)

כשנוסעים ברכבת לעיתים יש לוח אלקטרוני שמראה איפה נמצאים, והתחנה נאמרת ברמקול בקול ברור, ולעיתים הקרון ישן , והנהג\ת הכושי (תמיד!!) ממלמל בקול לא מובן בהחלט מספר הברות, ואז צריך להסתכל בעיניים את שמות התחנות שעוברים בהם או לספור מראש כמה תחנות צריך לנסוע

בנוסף הערה חשובה – כשמחכים בתחנה ושעוברים ממקום למקום צריך לתת ידיים לילדים, כי הפסים בעומק של 2 מטר וכל הזמן סמוכים אליהם.

אני שמעתי שנסיעה עד גיל 5 היא בחינם (אך בדקתי באתרים ושם הם כותבים שזה לא קשור לגיל אלא ילדים עד גובה 111 סנטי' נסיעתם חינם)

חופשי שבועי עולה 32$

חופשי חודשי עולה 121$

הצג קובץ מצורף subway_map.pdf

יעקב שלם

משתמש ותיק
הרסת אותנו...
אתמול קניות באמזון
היום טיול בניו יורק
שלב הבא-- לימודי ליבה
:-(

יהודי

משתמש ותיק
השאלה אם המשלוחים באמזון הם דווקא לארה"ב שם שוהה הרב @במבי או גם לארץ.

במבי

משתמש ותיק
פותח הנושא
יעקב שלם אמר:
הרסת אותנו...
אתמול קניות באמזון
היום טיול בניו יורק
שלב הבא-- לימודי ליבה

האמת דבר גורר דבר, ככה זה בחיים לא?!

עת לדבר

משתמש ותיק
יעקב שלם אמר:
הרסת אותנו...
אתמול קניות באמזון
היום טיול בניו יורק
שלב הבא-- לימודי ליבה
לדאבון כל לב (אני כותב בכאב)
זה לא בדיחה בכלל, זה כרגע המצב בניו יורק.
יהודים הצילו!!!

יהודי נאמן

משתמש ותיק
עת לדבר אמר:
יעקב שלם אמר:
הרסת אותנו...
אתמול קניות באמזון
היום טיול בניו יורק
שלב הבא-- לימודי ליבה
יהודים הצילו!!!
ומה רע?
יש שחושבים ואף פועלים בהצלחה לייבא את זה לכאן.

שמעיה

משתמש ותיק
עת לדבר אמר:
יהודים הצילו!!!
נרתמתי לעבודת ההצלה; מה עלי לעשות?

שמעיה

משתמש ותיק
חלק א׳ ממעל אמר:
דבר ראשון לצעוק גם

גיוואאאאאאלד!

ועתה, ראיתי מודעות קיר המציעות לאחינו היושבים באנגליה וארה''ב ללמוד מאחיהם היושבים בארץ הקודש שהם 'מלומדי מלחמה'. תמהתי לנפשי, הלא אם יעזו אותם יושבי ארצות החופש שאינם נאנקים בשבי הציונים לעשות מה שנעשה כאן, התגובה המשטרתית המאוד קשה שנהוגה בארצינו תחוויר אל מול הדם שישפך והנפשות שיינטלו. (אין לי נתונים מדויקים, אך כדאי לבדוק כמה אנשים נהרגים במהלך חיכוכים עם המשטרה בארה''ב).
יתר על כן, המודעה הקבועה המדווחת על שלטון האינקוויזיציה הארורה שרק בארץ הקודש יושבים יהודים במאסר בליל הסדר ובהושענא רבה וביום הכיפורים ועוד ועוד, תוצג כמגוחכת לנוכח עונשי הכליאה הכבדים שיוטלו על המוחים שם בצורה המופרעת שילמדו אותם 'מלומדי המלחמה' דכאן.

שאר לעמו

משתמש ותיק
זה נכון, בהבדל די משמעותי. שחופש הדת שם הוא מוחלט, וכאשר יש איומים על הדת, מתארגנים להשפיע כמו בכל הדורות.
הסגנון הקומוניסטי של המדינה שונה לגמרי מארצות החופש, ולא משנה מה הסיבות לכך. ועל זה מוחים.

יושבי בור חושך בארצות החופש זה זוועה, בפרט בארה"ב כידוע, אבל לפורעי חוק (ולא לאלו שלא רוצים לחיות במשטר קומוניסטי).
אף שלפעמים מתערבים בזה גם נימות אנטישמיות, כמו שקרה עם האסיר היהודי שקיבל בנס חנינה מטראמפ.

אך אמת, שהשלטון פה, אף ששונא שומרי מצוות עד מוות, מתאכזר פחות מכמה סיבות.

איש ווילנא

משתמש ותיק
חלק א׳ ממעל אמר:
גזירת שמד החינוך באמת ובאופן חמור יותר בבתי החינוך שם

וכמובן שאין אופציה של חינוך פרטי
כי בכל מקרה החינוך שמה ממומן באופן פרטי לחלוטין
אז מה בכל זאת הם עושים

אגב לא מזמן היה באנגליה כזה סיפור מה קורה שמה
האם הסתדרו עם זה

עת לדבר

משתמש ותיק
איש ווילנא אמר:
האם הסתדרו עם זה
לא הסתדר בכלל.
אגב, שם הדרישות שונות.
לא שזה משנה.

איש ווילנא

משתמש ותיק
עת לדבר אמר:
איש ווילנא אמר:
האם הסתדרו עם זה
לא הסתדר בכלל.
אגב, שם הדרישות שונות.
לא שזה משנה.

אני לא מבין
מה עשו בפועל בחצי שנה האחרונה בלונדון
האם הגזירות עוד לא נכנסו לתוקף

חלק א׳ ממעל

משתמש ותיק
הם התפשרו! ואומרים שאין גזירה-יש גזירה-תמיד הי׳ (גם באמריקה)
ואיך אמר בנו של מגן החינוך הטהור? מי שאין לו אחריות של ציבור שלא ידבר...
מוכר?
ויש מה לשמוח בזה כשמשמים יש מידה כנגד מידה ויש דין ויש דיין

איש ווילנא

משתמש ותיק
חלק א׳ ממעל אמר:
הם התפשרו! ואומרים שאין גזירה-יש גזירה-תמיד הי׳ (גם באמריקה)
ואיך אמר בנו של מגן החינוך הטהור? מי שאין לו אחריות של ציבור שלא ידבר...
מוכר?

הרי הדרישות בלונדון לפי מה שנתפרסם
מדובר על דברים שלא שייך שיהא מציאות כזו בחינוך חרדי
אז מה עשו בפועל.

עת לדבר

משתמש ותיק
איש ווילנא אמר:
הרי הדרישות בלונדון לפי מה שנתפרסם
מדובר על דברים שלא שייך שיהא מציאות כזו בחינוך חרדי
אז מה עשו בפועל.
אתה מתכוין אפי' חינוך חילוני (של פעם).
גם ליב"ה זה לא חרדי בכלל.

שמעיה

משתמש ותיק
עת לדבר אמר:
רבותי לא התכוונתי להדליק את המערכת.

מי שלא מתאים לו שיש גזירת חינוך באמריקה, הוא מרגיש שזה פוגע לו במפלגה (לא יודע למה) שיעבור לנושא הבא.

מתאים לי מאוד שיש גזירת חינוך באמריקה, ואני מתפלל שינצלו מכל הגזירות.
הגבתי בציניות מול בקשות עזרה, כביכול אפשר להם לבני א''י לעזור. ולמול הצעותיהם של קנאי א''י ללמד את בני חו''ל קשת, כאשר ברור לכל מבין שתוצאות הפגנות לא חוקיות באמריקה יהיו צבועות באדום עז ומעוטרות בארונות קבורה.

איש ווילנא

משתמש ותיק
חלק א׳ ממעל אמר:
גם גם אמריקה זה דברים שלא שייכים במקום יהודי (לא רק חרדי)

שומע. הרב שך אמר בזמנו שאם יכפו עלינו דברים מסוימים נצטרך לעזוב את ארץ ישראל [בינתים אין מישהו שמורה כך. גם אלה שמפחדים כל הזמן מגזירת הפיתויים...]
לאור דבריו כנראה עכשיו הזמן לעזוב מקומות אלה שיש בהם גזירות
אבל כמובן זה לא חכמה לעמוד כאן בארץ ישראל ולתת הוראות...

שמעיה

משתמש ותיק
ברור. דיברתי על חכמי הקנאים שהזדרזו לחלוק עימם מנסיונם העשיר.
כמו כן, הנני מקבל לנהוג כצדיקי אמריקה, ולא להתפשר בשום אופן בגזירת החינוך הנוראה בחו''ל. אשב לי כאן בירושלים, ואפמפם שלוש פעמים ביום - לא אתפשר, לא אתפשר, לא אתפשר. האם בכך אני מספק מענה מושלם לזעקתך הנואשת אי שם בתחילת האשכול: יהודים הצילו?

איש ווילנא

משתמש ותיק
סתם שאלה של ידע

אייזה קהילות נכללות בניו יורק
סאטמר? [אייזה סאטמר] לטאים? חסידים?

עת לדבר

משתמש ותיק
שמעיה אמר:
הנני מקבל לנהוג כצדיקי אמריקה, ולא להתפשר בשום אופן בגזירת החינוך הנוראה בחו''ל. אשב לי כאן בירושלים, ואפמפם שלוש פעמים ביום - לא אתפשר, לא אתפשר, לא אתפשר. האם בכך אני מספק מענה מושלם לזעקתך הנואשת אי שם בתחילת האשכול: יהודים הצילו?
כן.
כדי שלא נתקרר.

שאר לעמו

משתמש ותיק
חלק א׳ ממעל אמר:
וכבר אמר הגרי"ז ז"ל לרע"ב אתה ציוני כי אם היית מאמין ברשעותם של הציונים לא היית מעיז להפגין כמו שלא היית מעיז ברוסי׳...
(ולעצם העניין כבר אמר הלל על דאטפוך כו׳)
בכתיבת דברי הרהרתי בשמועה מפורסמת זו ממרן הרב, אבל יתכן שהרב אמר זה מעט בלשון גוזמא וצחות, או שבאמת בימים ההם הם הרשו לעצמם, מה שהם לא יכולים לעשות כיום בשום אופן.

חלק עליון תַחתִית