לתועלת הציבור: תוכנה לזכירת הלימוד (חינמית) - אנקי

itzik.wer

משתמש רשום
ביממה האחרונה כאשר אני רוצה לסנכרון את האנקי אני מקבל הודעת שגיאה (מצורפת תמונה), האם יש למישהו מושג מדוע וכיצד ניתן לפתור את הבעיה?
image.png

fantian

משתמש ותיק
itzik.wer אמר:
ביממה האחרונה כאשר אני רוצה לסנכרון את האנקי אני מקבל הודעת שגיאה (מצורפת תמונה), האם יש למישהו מושג מדוע וכיצד ניתן לפתור את הבעיה?
image.png

יש לך מחשב חדש? או ספק אינטרנט חדש?

itzik.wer

משתמש רשום
לא.

עכשיו ראיתי שכשאני מנסה לבצע עדכון לדפדפן אדג' של מיקרוסופט אני מקבל הודעת שגיאה עם הקוד: 0x80072F0D system level).

יש לי תחושה שנדפק לי משהו בהגדרות של המחשב ואני לא יודע מה. כיבוי של חומת האש לא עזר.

תודה על התגובה

fantian

משתמש ותיק
itzik.wer אמר:
 שחזולא.

עכשיו ראיתי שכשאני מנסה לבצע עדכון לדפדפן אדג' של מיקרוסופט אני מקבל הודעת שגיאה עם הקוד: 0x80072F0D system level).

יש לי תחושה שנדפק לי משהו בהגדרות של המחשב ואני לא יודע מה. כיבוי של חומת האש לא עזר.

תודה על התגובה
תעשה נקודת שחזור

גבאי

משתמש רגיל
יש לי בעיה בכרטיסיה שהבאת בהתחלה "מימין לשמאל"
כשאני כותב שאלה ותשובה אני לוחץ על "הוסף" הוא משאיר את השדה של השאלה עם השאלה הקודמת. (זה נראה שיש בהגדרות השדה משהו שישאר הטקסט הקודם, איך מבטלים את זה?)

גדליה7

משתמש רגיל
גבאי אמר:
כשאני כותב שאלה ותשובה אני לוחץ על "הוסף" הוא משאיר את השדה של השאלה עם השאלה הקודמת. (זה נראה שיש בהגדרות השדה משהו שישאר הטקסט הקודם, איך מבטלים את זה?)

יש לך כמו כוכבית כחולה בצד השאלה (משמאל), תלחץ עליה, שלא תהיה כחולה אלא אפורה.

יוסי 2

משתמש ותיק
דוד 123 אמר:
מישהו יודע איך יש אפשרות לגבות את מאגר השו"ת?
יש לך שני אפשרויות א. המומלץ הוא לפתוח חשבון באתר שלהם ankiweb.com ולעשות סינכרון מידי פעם כך גם אתה יכול לעשות את החזרה דרך האתר והנתונים עולים לפי המצב שלך בחזרות. אתה יכול לייצא קובץ של כל הכרטיסיות, יש אפשרות לעשות את זה עם הנתונים שלך בחזרות ויש אפשרות לעשות את זה נקי בלי נתוני חזרה (אם אתה רוצה להעביר למישהו שאלות) בשביל זה אתה צריך ללחוץ על החפיסה שאתה רוצה לייצא מימין על ההגדרות>ייצא

דוד 123

משתמש רגיל
יוסי 2 אמר:
דוד 123 אמר:
יש לך שני אפשרויות א. המומלץ הוא לפתוח חשבון באתר שלהם ankiweb.com ולעשות סינכרון מידי פעם כך גם אתה יכול לעשות את החזרה דרך האתר והנתונים עולים לפי המצב שלך בחזרות. אתה יכול לייצא קובץ של כל הכרטיסיות, יש אפשרות לעשות את זה עם הנתונים שלך בחזרות ויש אפשרות לעשות את זה נקי בלי נתוני חזרה (אם אתה רוצה להעביר למישהו שאלות) בשביל זה אתה צריך ללחוץ על החפיסה שאתה רוצה לייצא מימין על ההגדרות>ייצא
קודם כל תודה רבה על התשובה,
יש לך מושג האם יש אפציה לאתר הנ"ל בעברית?

דבר שני מה ההבדל בין חפישות לכרטיסיות?
מה הייעוד של כל אחד.

יוסי 2

משתמש ותיק
דוד 123 אמר:
יוסי 2 אמר:
דוד 123 אמר:

מה הייעוד של כל אחד.
האתר האו באנגלית אבל אם תעלה אליו את הכרטיסיות שכתבת בעברית זה יופיע לך בעברית.
כרטיסיות זה השאלה והתשובה שאתה מכניס, חפיסות זה חבילה שמאגדת קבוצת כרטיסיות, יש לך אפשרות לעשות למשל חפיסה של גמרא/הלכה וכו' וכו' 
כמו כן יש לך אפשרות לעשות תתי חפיסה כלומר חפיסה ראשית לדוגמא גמרא וכשתפתח אותה זה יחולק לפי מסכתות ובכל מסכת לפי פרקים/דפים, הרווח בזה שהחזרה יותר מסודרת כי התוכנה שואלת לפי סדר החפיסות ולא יהיה לך מצב שתענה על שאל מדף ק ושאלה לאחמ"כ מדף כ (אולי זה משפשף את הזכרון יותר אבל זה מקשה את מלאכת החזרה מה שבסוף יגרום שפחות נפתח את התוכנה) וחוץ מזה כשיש לך חפיסה מסודרת לכל דבר יותר קל לעשות חזרה יזומה על חפיסה ספציפית.

דוד 123

משתמש רגיל
יוסי 2 אמר:
דוד 123 אמר:
יוסי 2 אמר:

מה הייעוד של כל אחד.
כרטיסיות זה השאלה והתשובה שאתה מכניס, חפיסות זה חבילה שמאגדת קבוצת כרטיסיות, יש לך אפשרות לעשות למשל חפיסה של גמרא/הלכה וכו' וכו' 
כמו כן יש לך אפשרות לעשות תתי חפיסה כלומר חפיסה ראשית לדוגמא גמרא וכשתפתח אותה זה יחולק לפי מסכתות ובכל מסכת לפי פרקים/דפים, הרווח בזה שהחזרה יותר מסודרת כי התוכנה שואלת לפי סדר החפיסות ולא יהיה לך מצב שתענה על שאל מדף ק ושאלה לאחמ"כ מדף כ (אולי זה משפשף את הזכרון יותר אבל זה מקשה את מלאכת החזרה מה שבסוף יגרום שפחות נפתח את התוכנה) וחוץ מזה כשיש לך חפיסה מסודרת לכל דבר יותר קל לעשות חזרה יזומה על חפיסה ספציפית.

תודה רבה
איך פותחים תתי חפיסות?
עוד שאלה בנוגע לגיבוי, אם הבנתי ממך נכון שאם אני מסנכרן לאתר אני יוכל לפתוח אותו תמיד, משא"כ אם אעשה ייצוא הוא יופיע רק כקובץ במחשב, ואם ח"ו המחשב נהרס אז גם התוכן שלי אבד? הבנתי נכון?

יוסי 2

משתמש ותיק
דוד 123 אמר:
יוסי 2 אמר:
דוד 123 אמר:

מה הייעוד של כל אחד.

תודה רבה
איך פותחים תתי חפיסות?
עוד שאלה בנוגע לגיבוי, אם הבנתי ממך נכון שאם אני מסנכרן לאתר אני יוכל לפתוח אותו תמיד, משא"כ אם אעשה ייצוא הוא יופיע רק כקובץ במחשב, ואם ח"ו המחשב נהרס אז גם התוכן שלי אבד? הבנתי נכון?
אתה יוצר חפיסה חדשה ופשוט גורר אותה לתוך החפיסה השניה (בדיוק כמו תיקיה במחשב) 
הבנת נכון, מה גם שכאשר אתה מסנכרן לאתר אתה יכול להתחבר אליו מכל מקום וללא מוגבלות לתוכנה.

דוד 123

משתמש רגיל
יוסי 2 אמר:
דוד 123 אמר:

תודה רבה
איך פותחים תתי חפיסות?
הבנת נכון, מה גם שכאשר אתה מסנכרן לאתר אתה יכול להתחבר אליו מכל מקום וללא מוגבלות לתוכנה.
תודה רבה עזרת לי מאד בזכות ההסבר הברור והמדויק שלך
שימלא ה' כל משאלות ליבך לטובה

fantian

משתמש ותיק
יוסי 2 אמר:
דוד 123 אמר:
יש עוד דרך לגבות את הכל, בתיקיה 
C:\Users\שם_המשתמש\AppData\Roaming\Anki2
מאוחסנים כל הנתונים של המשתמש (חפיסות תוספים הגדרות וכו').
אפשר להעתיק את התיקיה לדיסק אונקי ואז הכל מגובה.

(דרך אחת להגיע לתיקיה, זה לפתוח כל תיקיה במחשבך להעתיק ולהדביק  לשורת הכתובת את השורה הבאה,
C:\Users\שם_המשתמש\AppData\Roaming\Anki2
יש לשנות את המילים שם_המשתמש לשם המתמש שלך במחשב)

fantian

משתמש ותיק
גדליה7 אמר:
גבאי אמר:

יש לך כמו כוכבית כחולה בצד השאלה (משמאל), תלחץ עליה, שלא תהיה כחולה אלא אפורה.
@גדליה7 יש לך את הכוכבית זה בגלל התוסף הזה
516643804
@גבאי תתקין את התוסף הזה ואז תעשה כמו שכתב גדליה (לאחר אחתול מחדש של התוכנה)
יש עוד דרך, אבל זו הדרך המומלצת יותר (כי זה נותן לך את האופציה להחליט איזה שדה ישאר ואיזה לא, באופן זמין כל הזמן) 

יוסי 2

משתמש ותיק
יוסי 2 אמר:
@fantian
יש לך אולי רעיון איך להכניס לתוכנה דף גמ' כמו שבת קד ע"א ?
במחשבה שניה אחרי נסיון של כמה חזרות על הדף הזה ועוד כמה דפים בסגנון הזה, לא בטוח שהמטרה היא לזכור בדיוק מה זה א"ת ב"ש ומה זה אח"ס בט"ע גי"ף יש דברים שקשה מאוד לשלוף אותם גם אחרי חזרות וגם אם מצליחים לשלוף אותם זה יותר כמו תוכי כי אין לך באמת איזה הבנה בענין (אותו דבר זה גם לגבי כל הרפואות שמוזכרות בשבת סו: - סז. קט:-קי:) לדעתי בכאלה דפים הרעיון היותר חשוב הוא לדעת שבשבת דף קד. יש גמ' מעניינת על את בש וכמובן שגם בזה התוכנה עוזרת מצוין שאתה מכניס שאלה 'מה דרשו הדרדקי באת בש' וחלק מהתשובה הוא מקור השאלה זה כבר רווח עצום בפני עצמו ויכול להיות שבכאלה דפים זה יהיה יותר יעיל להתמקד בזה יותר מה פרטים הקטנים (מה גם שיש דפים עם עשרות מימרות ופרטים ואפשר להגיע לכמה עשרות שאלות על כל דף)

fantian

משתמש ותיק
יוסי 2 אמר:
יוסי 2 אמר:
@fantian
יש לך אולי רעיון איך להכניס לתוכנה דף גמ' כמו שבת קד ע"א ?
במחשבה שניה אחרי נסיון של כמה חזרות על הדף הזה ועוד כמה דפים בסגנון הזה, לא בטוח שהמטרה היא לזכור בדיוק מה זה א"ת ב"ש ומה זה אח"ס בט"ע גי"ף יש דברים שקשה מאוד לשלוף אותם גם אחרי חזרות וגם אם מצליחים לשלוף אותם זה יותר כמו תוכי כי אין לך באמת איזה הבנה בענין (אותו דבר זה גם לגבי כל הרפואות שמוזכרות בשבת סו: - סז. קט:-קי:) לדעתי בכאלה דפים הרעיון היותר חשוב הוא לדעת שבשבת דף קד. יש גמ' מעניינת על את בש וכמובן שגם בזה התוכנה עוזרת מצוין שאתה מכניס שאלה 'מה דרשו הדרדקי באת בש' וחלק מהתשובה הוא מקור השאלה זה כבר רווח עצום בפני עצמו ויכול להיות שבכאלה דפים זה יהיה יותר יעיל להתמקד בזה יותר מה פרטים הקטנים (מה גם שיש דפים עם עשרות מימרות ופרטים ואפשר להגיע לכמה עשרות שאלות על כל דף)
זה נכון כללית לגבי התוכנה שזה מתאים יותר למה שמייד כשלומדים יש לך איך לזכור ורק צריך להכניס את זה לזיכרון טווח ארוך, דברים  שגם מייד כשלמדת אין  איך לזכור זה יותר בעייתי, צריך או להחליט לוותר על חלקים כאלו, או למצא דרך לסכם אותם לפני זה ורק אח"כ להכניס את הסיכום.

גבאי

משתמש רגיל
דוד 123 אמר:
יוסי 2 אמר:
דוד 123 אמר:

תודה רבה
איך פותחים תתי חפיסות?
תודה רבה עזרת לי מאד בזכות ההסבר הברור והמדויק שלך
שימלא ה' כל משאלות ליבך לטובה
אגב בכל אתר שהוא באנגלית אתה יכול לעשות תרגום לעברית (לחצן ימני>תרגם לעברית)

דוד 123

משתמש רגיל
fantian אמר:
לעשות מדריך מסודר זה קצת קשה כשאין לי שאלות קונקרטיות. מ"מ אשתדל לעשות מתישהו בעתיד הקרוב בע"ה
מתי נזכה להופעת מדריך לתוכנה

גבאי

משתמש רגיל
דוד 123 אמר:
fantian אמר:
לעשות מדריך מסודר זה קצת קשה כשאין לי שאלות קונקרטיות. מ"מ אשתדל לעשות מתישהו בעתיד הקרוב בע"ה
מתי נזכה להופעת מדריך לתוכנה
גם אני מצטרף להנ"ל
אולי תעשה פה בפורום מיני פורום. שיהיה בו אשכול להדרכות וכל אחד יוכל לכתוב את ההגדרות שלו. ואשכול נוסף להורדות של כרטיסיות שונות. (כל מה שהובא פה) ואשכול של שאלות משתמשים.

גבאי

משתמש רגיל
fantian אמר:
גבאי אמר:
fantian אמר:
תוריד את החפיסה ששמתי לעיל, ואחרי כן תמחק אותה (קוראים לחפיסה שבת קד).
ואז כשאתה מוסיף שאלה יתווסף לך סוג חפיסה שנקראת "השלם את החסר" תבחר אותו, ואז תכתוב את כל התשובה שאתה רוצה, וכל דבר שאתה רוצה להסתיר תבחר את הטקסט ותלץ על הלחצן של [...], אפשר על כמה דברים שרוצים.
תודה רבה
השאלה שלי איך עושים שהכל יהיה מוסתר ולא כמו בצילום שכשאני עומד על שאלה 1 מופיעים לי התשובות של כל השאלות הבאות. ורק אח"כ הם נהיות מוסתרות?
עם התוסף הזה 1709973686
ולבחור אח"כ בסוג כרטיסיה הסתר הכל (באנגלית)
(יש לי אחד מותאם ללימוד תורני אבל לא במחשב שאני עליו כרגע)
ניסיתי את זה והוא באמת מסתיר את כל התשובות.
אבל הוא לא מציג לי את התשובות אחד אחרי השני. אלא ברגע שעשיתי "הצג תשובה" הוא מציג לי את הכל! 

fantian

משתמש ותיק
גבאי אמר:
fantian אמר:
גבאי אמר:
תודה רבה
השאלה שלי איך עושים שהכל יהיה מוסתר ולא כמו בצילום שכשאני עומד על שאלה 1 מופיעים לי התשובות של כל השאלות הבאות. ורק אח"כ הם נהיות מוסתרות?
עם התוסף הזה 1709973686
ולבחור אח"כ בסוג כרטיסיה הסתר הכל (באנגלית)
(יש לי אחד מותאם ללימוד תורני אבל לא במחשב שאני עליו כרגע)
ניסיתי את זה והוא באמת מסתיר את כל התשובות.
אבל הוא לא מציג לי את התשובות אחד אחרי השני. אלא ברגע שעשיתי "הצג תשובה" הוא מציג לי את הכל! 
השדה השלישי בסוג הכרטיסיה הזו זה שאם אתה כותב בו משהו (לא משנה מה) זה יסתיר גם בתשובה.

גבאי

משתמש רגיל
תודה רבה רבה
אבל לא הצלחתי להבין
בכרטיסיה הזו 
Cloze (Hide all)
הוא נותן לי 3 שדות ובראשונה אני יכול להסתיר את התשובות. אבל הוא מציג לי את התשובות הבאות. (גם כשאני כותב בשדה האחרונה משהו.
בכרטיסיה הזו
Cloze
הוא נותן לי שדה אחת בלבד
ובאמת הוא מסתיר לי את כל התשובות. אבל בהצג תשובה הוא מציג לי את הכל.

קבצים מצורפים

• image.png
    image.png
    98.6 KB · צפיות: 50

גבאי

משתמש רגיל
שאלה.
האם מישהו מכיר תוסף (אם יש דבר כזה בכלל?) שיציג לי על המסך גם כמה שאלות עניתי היום? (כרגע מציג כמה נשאר לעשות).
כמו כן בגלל התועלת המרובה שיש לי מהתוכנה בכך שכל נושא שאני מברר יש לי יותר חשק ומוטיבציה לברר עד הסוף ביודעי שיהיה לו קיום. רק שאני לא רוצה להכביד על עצמי בשאלות מורכבות אלא רק על עיקרי הדברים. אבל הייתי רוצה שהדברים יהיו כתובים באזה מקום.
השאלה האם שייך לעשות משהו שיתן לי לכתוב רק שדה אחת. ובלי לקבל את זה כשאלוה העיקר שיהיה מקוטלג ביחד עם כל החומר (מתויג,ומסודר לפי מסכת/נושא וכו') או שאין דבר כזה כי זה פשוט חורג ממטרתה של התוכנה.
חשבתי על רעיון למשתמש נוסף אבל בשני משתמשים הוא לא נותן לי ל"חפש" במשתמש השני כך שלא הרווחתי כלום.
אשמח לעזרת הציבור!
בתודה מראש

דוד 123

משתמש רגיל
fantian אמר:
fantian אמר:
נחום לוי אמר:
1. איך משנים את הרקע לצבעוני כפי שעשית בכרטיסיה הנ"ל?
2. האם ניתן לכתוב הערת שוליים בתשובה? לדוגמא, התשובה מפורטת ממקורות שונים, ואינני רוצה לסרבל את גוף התשובה עם סוגריים ומקורות. האם ניתן כמו בהערת שוליים בוורד, שיהיה מספר קטן על המילה, והמספר יפנה בשולי התשובה למקור שאכתוב?
2. ניתן להוסיף מקורות, ושזה יהיה מוצג כמו רמז, דהיינו שיהיה כתוב לך הצג מקור כקישור, ואם תלחץ עעליו הוא יציג לך את המקור.
את זה עושים על ידי כניסה ל"כרטיסיות" כפי שהסברתי בהערתי הקודמת, ושם כתיבת שם השדה "מקור" בחלון הימני למטה בצורה הבאה
{{hint:מקור}}
הכנתי כבר כמה דברים בסגנון למשל זה
אם תרצה שאכין לך אני, אז בשמחה.

למה זה לא עובד לי הוספת מקורות , המחשב כותב יש בעיה לא נמצאת שורה כזו?

fantian

משתמש ותיק
גבאי אמר:
תודה רבה רבה
אבל לא הצלחתי להבין
בכרטיסיה הזו 
Cloze (Hide all)
הוא נותן לי 3 שדות ובראשונה אני יכול להסתיר את התשובות. אבל הוא מציג לי את התשובות הבאות. (גם כשאני כותב בשדה האחרונה משהו.
בכרטיסיה הזו
Cloze
הוא נותן לי שדה אחת בלבד
ובאמת הוא מסתיר לי את כל התשובות. אבל בהצג תשובה הוא מציג לי את הכל.
ביעיקרון זה עובד בכרטיסיה Cloze (Hide all)

אם בכל זאת זה לאעובד לך אני אמצאלך כרטיסיהשהכנתי בע"הלצורךזה

fantian

משתמש ותיק
גבאי אמר:
שאלה.
האם מישהו מכיר תוסף (אם יש דבר כזה בכלל?) שיציג לי על המסך גם כמה שאלות עניתי היום? (כרגע מציג כמה נשאר לעשות).
כמו כן בגלל התועלת המרובה שיש לי מהתוכנה בכך שכל נושא שאני מברר יש לי יותר חשק ומוטיבציה לברר עד הסוף ביודעי שיהיה לו קיום. רק שאני לא רוצה להכביד על עצמי בשאלות מורכבות אלא רק על עיקרי הדברים. אבל הייתי רוצה שהדברים יהיו כתובים באזה מקום.
השאלה האם שייך לעשות משהו שיתן לי לכתוב רק שדה אחת. ובלי לקבל את זה כשאלוה העיקר שיהיה מקוטלג ביחד עם כל החומר (מתויג,ומסודר לפי מסכת/נושא וכו') או שאין דבר כזה כי זה פשוט חורג ממטרתה של התוכנה.
חשבתי על רעיון למשתמש נוסף אבל בשני משתמשים הוא לא נותן לי ל"חפש" במשתמש השני כך שלא הרווחתי כלום.
אשמח לעזרת הציבור!
בתודה מראש
לגבי שאלה א' ישכמהתוספים כאלה אבל כולם באנגלית, ואפשר גם דרך חלון ה"סטטיסטיקה"
לגבי שאלה ב' אפשר לייצר שאלה עם תשובה של עיקרי התשובה, ולהוסיף קישור לתשובה מלאה.
תשובה יותר מפורטת אכתוב בלנ"ד בהמשך, (או ש @יוסי2 או מישהו אחר יקדימו אותי)

fantian

משתמש ותיק
דוד 123 אמר:
fantian אמר:
fantian אמר:
2. ניתן להוסיף מקורות, ושזה יהיה מוצג כמו רמז, דהיינו שיהיה כתוב לך הצג מקור כקישור, ואם תלחץ עעליו הוא יציג לך את המקור.
את זה עושים על ידי כניסה ל"כרטיסיות" כפי שהסברתי בהערתי הקודמת, ושם כתיבת שם השדה "מקור" בחלון הימני למטה בצורה הבאה
הכנתי כבר כמה דברים בסגנון למשל זה
אם תרצה שאכין לך אני, אז בשמחה.

למה זה לא עובד לי הוספת מקורות , המחשב כותב יש בעיה לא נמצאת שורה כזו?
כנראה לא יצרת שדה בשם ששמת ב {{hint:}}
תיצור קודם שדה בשם "מקור" ואז תעתיק ותדביק את 
לאיפה שאתה רוצה

חלק עליון תַחתִית